Domácí příprava

Tento týden budeme ve výtvarné výchově tvořit další stranu kalendáře řemesel. Bude to hrnčířství. Vzpomeňte si, co jsme se učili o moderní pohádce. Napište pohádku o některém hrnčířském výrobku. Pokuste se zaměřit na něco originálnějšího, než jenom hrnek. Žáci 4. – 5. ročníku svou povídku posílají mailem. Pokud to s pomocí rodičů zvládnou i třeťáci, bude to skvělé. Váš příspěvek bude zařazen do knihy, kterou společně píšeme.

Letošní téma celoročního projektu je "Řemesla a tradice". Do příštího pátku udělej seznam deseti  řemesel (zaměř se i na ta netradiční). U každého řemesla musíš vědět, čím se řemeslník zabývá, co vyrábí.

Ten z vás, který přečetl přes prázdniny knihu, může ji v pátek přinést a vyprávět její obsah. Bude mít první míli na ostrov čtenářů.

Míli také dostanete, pokud donesete knížku, která pojednává o lidových řemeslech.

Poslední úkol v projektu „Jsem hlava rodiny“, kterým rozvíjíme finanční gramotnost je vytvoření výrobku + rozpočtu na jeho prodej (nezapomeň na svůj zisk). Připrav si jeho prezentaci pro ostatní. Prezentace by měla mít podobu reklamního sdělení (mediální výchova). Výrobek přines v pátek. Tento úkol bude ohodnocen v soutěži „Cesta na ostrov čtenářů“ i cenou pro nejlepší tři výrobky.