Informace pro žáky, kteří nastupují do školy 25. května 2020.

1. Příchod ke škole a pohyb před školou (škola je povinna zajistit organizaci pohybu osob před školou):

Příchod žáků bude probíhat od 7:30 do 7:45. Žáci přicházejí s dodržením odstupu 2 m (neplatí pro členy společné domácnosti). U brány do dvora odchází doprovod a žáci vstupují na dvůr samostatně. Pokud budou rodiče potřebovat něco sdělit učitelkám, je vhodné telefonovat nebo napsat mail, případně vzkaz do deníčku. Příchod je organizován ve velmi krátkém časovém úseku, je tedy nezbytné, aby rodiče dlouho neblokovali silnici a odjeli. Doporučujeme parkovat na parkovišti před sokolovnou. Vstup do školy je dovolen pouze žákům, ne doprovázejícím osobám. Na školním dvoře se žáci budou organizovat do skupin pod vedením pedagogů (první skupina 1. a 2. roč.; druhá skupina 3. roč.; třetí skupina 4. a 5. roč.). Jakmile je skupina kompletní, odchází do šatny a potom do třídy. Je důležitá dochvilnost, aby skupina dlouho nečekala a mohla jít do třídy.

2. Žáci si sundávají roušku až ve třídě (sedí v lavici každý sám). Ve společných prostorách není dovolen pohyb bez roušky. Vyučování nebude probíhat po vyučovacích hodinách, ale po blocích, které si budou učitelky určovat. Žáci nebudou mít možnost volného pohybu po škole. Na toaletu budou chodit dle potřeby (s rouškou) a odpočinek bude zařazen podle potřeby (učitelky zařadí hru, protažení, relaxaci dle uvážení).  Přestávky se za příznivého počasí budou konat venku na dvoře (každá skupina v jinou dobu). Skupiny by se neměly během dne potkávat a promíchat.

Složení skupin je neměnné a počet žáků ve skupině je maximálně 15. Žáka nelze zařadit do skupiny později, než k 25. 5. 2020.

Roušky se nemusí nosit, pokud jsou dodržovány rozestupy. Při skupinové práci se roušky nasazují. Učitelky mají možnost nosit štít.

Lavice, kliky dveří, klávesnice, vodovodní baterie, hygienická zařízení …. se budou pravidelně dezinfikovat.

Každý žák bude mít na každý den dvě roušky a sáček, kam je může odložit.

V případě nepřítomnosti žáka žádá škola od zákonného zástupce informaci, zda bude žák nadále do skupiny docházet.

Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce čestné prohlášení (je v příloze). Pokud je nebude mít u sebe, lze je podepsat před vstupem do školy.

3. Primárně bude vzdělávání zaměřeno na zvládnutí neprobraného učiva a na opakování, vysvětlení učiva, které bylo obsahem domácího vyučování.  Učitelky budou mít možnost posoudit míru zvládnutí učiva, což je důležité pro přípravu učebních plánů pro příští rok. Vzdělávací obsah bude zaměřen na hlavní předměty (do tašek připravit JČ, M, JA, PRV, PŘV, VL). Výchovy budou zařazovány jenom výjimečně. Výuka tělesné výchovy není dovolena.

Smyslem vzdělávacích aktivit v této době není primárně sběr podkladů pro hodnocení na vysvědčení.

Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci školního roku zohlední:

a) Podklady pro hodnocení získané v době do zavření škol (do 10. března 2020)

b) Podklady pro hodnocení získané v době, kdy probíhalo vzdělání na dálku.

c) Podpůrně podklady pro hodnocení získané po znovuotevření školy.

d) Podpůrně také hodnocení výsledků vzdělávání za první pololetí školního roku.

Pro děti bude situace nová a je nutné pomalé a citlivé začleňování do vzdělávání. Budeme postupovat s ohledem na nezvyklou situaci.

4. Školní stravování bude poskytnuto ve školní jídelně. Do jídelny budou odcházet jednotlivé skupiny po dvacetiminutových intervalech. Vstup spodním vchodem ze zahrady (kde skupina může počkat, než předcházející odejde).  Každý žák bude sedět sám a bude mít své stálé místo. Vybavení jídelny se bude pravidelně dezinfikovat. Učitelka vyčká před jídelnou s dětmi, které mají odcházet s doprovodem, dokud si pro ně někdo nepřijde (první den budou mít děti tuto skutečnost napsanou v deníčku). Ostatní odcházejí sami.

Žáci, kteří jsou přihlášeni ke vzdělávání, jsou automaticky přihlášeni ke stravování. Pokud si rodiče nebudou stravování přát, sdělí to obvyklou formou paní vychovatelce.

První skupina odchází na oběd v 11:45, druhá ve 12:10 a třetí ve 12:30. Cesta na oběd a stravování může trvat maximálně 45 min. Podle toho si své dítě vyzvedněte před MŠ.