Zahájení se koná 1. září v 8:00 v budově ZŠ, kam budou mít přístup pouze rodiče žáků 1. ročníku (jedna osoba na dítě, respirátor a přezůvky nutné). Ostatní rodiče prosíme, aby počkali na školním dvoře. Po skončení zahájení budete mít možnost se zeptat na vše, co budete potřebovat upřesnit. Žáci potřebují přezůvky a aktovku, do které si uloží učebnice a pracovní sešity.

První den vstupují žáci do budovy s rouškou a nechají si ji po dobu zahájení až do výsledku testování (pokud je test negativní).

Všichni žáci už testováním prošli a není to pro ně nic nového, předpokládáme hladký průběh. Budou se testovat všichni společně, prvňáčci tam budou mít rodiče, takže budou klidnější.

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se některé dítě testovat nebude, protože s ním rodiče nesouhlasí, musí mít ve škole po celou dobu ochranu úst a nemůže se účastnit některých aktivit (zpěv, TV v budově, …) a stravování se musí konat odděleně od ostatních.

Pokud by některé dítě mělo test pozitivní, bude odvedeno do izolační místnosti, kde vyčká příchodu rodiče. Škola vydá zákonnému zástupci potvrzení  o  pozitivním testování. Zákonný zástupce žáka je povinen telefonicky nebo jiným obvyklým dálkovým způsobem informovat o pozitivním testu poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecného praktického lékařství nebo praktického lékařství pro děti a dorost.

Protože bude ve škole 32 dětí, což je max. počet dětí povolený na jednu třídu, budeme celou školu brát jako jednu skupinu. Společně budou moci chodit na obědy, být v družině, účastnit se kroužku florbalu, pracovat na projektech,….

Žáci budou mít v žákovské knížce připravenu přihlášku do družiny (každý žák, který přichází do školy do 7:30 nebo chodí společně na oběd, se účastní družiny) a přihlášku ke školnímu stravování, pokud o ně bude mít zájem. Prosíme o vyplnění a odevzdání ve čtvrtek. Zadní stranu lze doplnit po domluvě s paní vychovatelkou.

Žáci si převezmou učebnice a PS a sešity, které si podepíší a obalí (prosíme co nejdříve, protože některé si vybereme a budou zůstávat ve škole, aby žáci neměli tak těžké aktovky).

Na první straně žákovské knížky mají žáci nalepeny informace a kontakty na zaměstnance školy. Druhou stranu, prosím, vyplňte a doplňte také mail, rozvrh hodin mají nalepený na poslední straně žákovské knížky.

Do konce týdne budou žáci potřebovat převlečení do TV (i žáci 3. – 5. roč., kteří nemají TV). V pátek se budeme učit první tři hodiny a poslední dvě hodiny věnujeme sportovním a logickým hrám (seznámení s novými spolužáky).

Na úterý 7. září plánujeme schůzku rodičů v 16:00 (respirátory a přezůvky nutné). Během schůzky předáme důležité informace o průběhu školního roku, proběhne volba člena školské rady, budou předány informace třídními učiteli (prosíme o účast).