Základní škola a Mateřská škola

Get Adobe Flash player

Téma

Nejoblíbenější  postava z knížky

Záměr

Projektu se účastní žáci prvního a druhého ročníku. Seznamují se s různými dětskými knižními hrdiny.

Motivace

Žáci jsou v průběhu roku seznamováni s různými dětskými autory, v hodinách literární výchovy probíhají výstavy děl a ilustrací i různé ukázky z dětských knih.

Mapování tématu

Získává informace o autorech a knihách, seznamuje se s knižními hrdiny,diskutuje o titulech, rozděluje a plánuje projektový den.

Řešení

Žák si zvolí knihu, kterou přečte ( v 1. ročníku mohou se čtením pomoci rodiče i starší sourozenci ). Vytvoří si zápis o přečtené knize, uvede jméno autora i ilustrátora knihy, popíše svého hrdinu a zdůvodní, čím jej zaujal.

Prezentace

Žák představí svoji nejoblíbenější knihu a jejího hrdinu. Nakreslí postavy z knihy, popřípadě zajímavý moment z příběhu.

Společný produkt

Žák si vybere úryvek z knihy a přečte jej kamarádům. Nástěnka.

Reflexe

Žák vysvětlí svůj současný  postoj ke čtení knížek, vlastními slovy formuluje poznatky a zkušenosti na tomto projektu.


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/includes/common.inc:2777) in /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/includes/bootstrap.inc on line 1486

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/includes/common.inc:2777) in /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/includes/bootstrap.inc on line 1490
Jsem čtenář | ZŠ Pavlice

Základní škola a Mateřská škola

Get Adobe Flash player

Chyba

Chybová zpráva

Recoverable fatal error: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined ve funkci xmlsitemap_node_create_link() (řádek: 194 v souboru /data/www/zspavlice.cz/www.zspavlice.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.